sex shop    sex shop  
Ana Sayfa  /  

Dostluk üzerine

  • Facebook da Paylaş
  • 11-09-2013
  • 0 yorum
  • 5836 okunma

Gemuhluoğlu Anısına Kitap Yayımlandı
 
Türk Düşünür ve Edebiyatçı Feşi Gemuhluoğlu’nun hayatını ayrıntılarıyla ele alan ‘Dostluk Üzerine’ kitabı yayımlandı.
 
İlknokta.com kitap sitesinde yer alan bilgiye göre; Kimilerinin ‘tek kişilik okul’ olarak tanımladığı ve günümüz aydınlarının pek çoğunun yetişmesinde etkili bir isim olan Feşi Gemuhluoğlu, İz Yayıncılık’tan çıkan ve özel seçkilerden oluşan bir kitap ile anılıyor.
 
Kitap, adını Feşi Gemuhluoğlu’nun 22 Kasım 1975 tarihinde irticaen yaptığı “Dostluk Üzerine” adlı konuşmasından alıyor. Arapgir Postası başta olmak üzere, Gemuhluoğlu’nun diğer gazete ve dergilerde yer alan yazıları, mektupları ve ölümünün ardından onun hakkında kaleme alınan yazıların toplandığı kitap, Gemuhluoğlu’nun yeni nesillere tanıtılması için değerli bir kaynak.
 
Cemal Süreya’nın “Her toplumda, art arda gelen üç dört kuşağın üyelerini tanıyan, onların prototipleriyle ayrı ayrı, kimi zaman da bir arada haşır neşir olmuş kişiler vardır. Kendi nitelikleri yanında bu özellikleriyle de var olurlar. Sözgelimi Agop Arad bu insanlardandır. Elif Naci de öyleydi. Sağcıların bir Feşi Gemuhluoğlu’ları vardı. Genç yaşta ölen bu geniş ufuklu adam kendi kesiminde önemli bir işlev kazanmıştı. Her söz ya da her olayın yorumu bir de ondan geçerdi.” Dediği Gemuhluoğlu için dostları şunları söyledi:
 
- ”Fikir ve çile birliği kökünde yekpâreleştiğimiz büyük ve sevgili dostum Feşi Gemuhluoğlu” (Necip Fazıl Kısakürek)
 
- ”İnsanın elinden tutuyor, adetâ çağa çıkartarak yürüyüşe alıştırıyordu. İnsan; arttığını, çoğaldığını duyumsuyordu O’nun yanında...” (Nuri Pakdil)
 
- ”Tek başına adetâ bir okuldu.” (Cahit Zarifoğlu)
 
- ”Bize kendi kuşağı içinde en sağlam çizgiyi aktarabilenlerden biriydi.” (İsmet Özel)
 
- ”Görünen hizmetlerin değil, görünmeyen himmetlerin adamı idi.” (Ahmet Kabaklı)
 
- ”Feşi Gemuhluoğlu; aynı çağrılar içindeyiz.” (Özdemir Asaf)
 
- ”Kelamın en zarifini, edebin en kâmilini, siyasetin en ferasetlisini, edebiyatın en muhtevalısının onun aziz varlığında erimiş bulurduk. O, bir uygarlığın temsilcisiydi.” (Akif İnan)
 
- ”Sürgünde kurulmuş bir Osmanlı divânı gibiydi.” (Nabi Avcı)
 
- ”Söz’le semâ yapıyordu.” (Hilmi Yavuz )
 
- ”Onun kitabında sağ-sol, inkılâp-irtica diye kavramlar yoktu. O, bu kutuplaşmanın üzerinde insanlara bakmasını bilirdi.” (Cahit Tanyol)
 
- ”Feşi Ağabeyin iki hasleti: Vefâ ve bağlılık... ?uur ve iman...” (Mustafa Miyasoğlu)
 
- ’’O, bu modern çağda, toplum dışına çıkmaksızın İslami bir hayatın yaşanabileceğini vurguluyordu.’’ (Sadettin Ökten)
Etiketler : dostlukuzerine -
Yasal Uyarı : Yayınlanan Makale/Haber/Foto/Video ve diğer içeriklerin tüm hakları saklıdır. İçeriklere yapılan yorumlardan suç teşkil eden içeriğe sahip yorumlar onaylanmaz. Bu tür durumlarda yasal sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gerektiği takdirde yorumun yapıldığı ip adresi ve benzeri bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами  

HAVA DURUMU

KONYA

SOSYAL MEDYADA BİZ

seks shop   seks shop   seks shop   seks shop   seks shop   seks shop   seks shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri